Odborná literatura

 
 

Dobrodružství animace

Jaroslav Soumar, Luboš Pavel / Creatio o.s.
Jazyk: český
Počet stran 41 stran
Formát: Nelze měnit formátování a velikost textuinfo
ebux cena 90 Kč
 
 
 
Dostupná pro:
Wooky
oblíbená e-kniha

Více o knize

Kniha pro děti, které se touží stát alespoň na chvíli filmovou hvězdou, nebo režisérem vlastního filmu. I předškolní děti podle této knihy pochopí, jak se takový animovaný film dělá. Ty malé děti za malé asistence, a ty větší děti úplně samy. Čtenáři se seznámí s tím, jak kreslit fáze postaviček, s různými možnostmi, jak rozpohybovat obrázek nebo nějaký jiný objekt. Animovat mohou dokonce sami sebe. Pro děti náročnější práce s počítačem a softwarovým programem je obsahem pouze jedné závěrečné kapitoly. Děti si mohou celou dobu hrát a zkoušet animovat i bez počítače.
PDF dokument je propojený odkazem na webové stránky (dostupné pouze čtenářům knihy), kde je připraveno mnoho doplňujících materiálů. Toto PDF je interaktivní, takže pro výuku využijete řadu interaktivních prvků a můžete si pouštět ukázky animací přímo v dokumentu i bez připojení na internet.

Jaroslav Soumar, ilustrátor této knihy, je učitelem na ZUŠ. Přišel během své práce na zajímavý postup, jak učit děti malovat. Malování je jednou z nejoblíbenějších činností dětí, přesto ale děti nebaví opakovat to samé jen proto, aby se dobře naučily nakreslit například koně. Začal je tedy učit malovat pomocí tvorby animovaných obrázků. Děti namalují několik fází běžícího koně, a když se tyto obrázky v počítači spojí do plynulého pohybu, jsou z tvorby nadšené.

Luboš Pavel napsal mnoho pohádek a příběhů. Vystudoval katedru autorské tvorby a pedagogiky na DAMU. Pohádky nejen píše, ale i hraje na divadelních prknech a namlouvá jako audioknihy.