Populárně naučná literatura > Politika

 
 

Havel v Americe

Lenka Kabrhelová, Rosamund Johnston / HOST – vydavatelství
Jazyk: český
Počet stran 232 stran
Formát: Lze měnit formátování a velikost textuinfo
Běžná 319 Kč ušetříte 38%
ebux cena 199 Kč
 
 
 
Dostupná pro:
Wooky
Kindle
PocketBook
oblíbená e-kniha

Více o knize

Síla intelektuálního a politického odkazu Václava Havla nepůsobí pouze v českém, potažmo středoevropském prostoru. Už za normalizace byl Havel jako dramatik, esejista a disident považován za morální a myšlenkovou autoritu i na Západě. A po roce 1989 se s prezidentem Havlem pravidelně setkávali důležití političtí, kulturní a duchovní představitelé z celého světa nejen kvůli státnickým povinnostem, ale mnohdy i proto, že o to sami stáli. 

Václav Havel je v západní paměti živou postavou i dnes. Nadace Knihovny Václava Havla v New Yorku si dala za úkol tuto paměť alespoň částečně zmapovat metodou orální historie. Výsledkem jsou pozoruhodné rozhovory s tak významnými osobnostmi, jako je například diplomatka Madeleine Albright, někdejší prezident USA Bill Clinton, historik Timothy Snyder či hudebnice Suzanne Vega. 

 ––––

Lidé nechápou, jak zásadní postavou Havel byl a jak jím — když přijel do Spojených států — byli Američané uchváceni.
- Madeleine Albrightová

 

Havel nikdy Československo neopustil. Mohl patřit mezi newyorskou smetánku. Ale vytrval v tom, co mu šlo, a ze všech sil usiloval o změnu. A zdálo se, že ho to baví, což lidem dávalo jistotu, že věří v to, co dělá.
- Bill ClintonZajímavost

Lenka Kabrhelová je novinářka a bývalá zahraniční korespondentka Českého rozhlasu v USA a Rusku. Pracovala také pro BBC. Absolvovala novinářské stipendium Nieman Fellowship na Harvardově univerzitě.

Rosamund Johnston je skotská historička působící na New York University a rozhlasová novinářka. Věnuje se především orální historii a dějinám střední Evropy, zejména České republiky.